Compassen vänder sig till barn, ungdomar och vuxna med ADHD och deras anhöriga.
Lidköping: Häng med på hockey!
Publicerat: 20141128
Nu är det dags för hockey igen!! Fredagen den 30 januari åker vi till Göteborg för att se när Frölunda möter Färjestad. Matchstart kl 19.00.
Vi samlas på Resecentrum i Lidköping kl 15.30 och åker buss tillsammans. Så ta fram hockeytröjan, bästa humöret och häng med på en förhoppningsvis givande och spännande match!
Priser: Barn upp till 19 år eller studerande betalar 100 kr. Vuxna över 19 betalar 200 kr.
Det finns 50 platser! Och det är först till kvarn som gäller!
Tidigare nyheter
Compassen på Facebook
Powered by ADHD

Dagen i historia
Idag - Lördagen den 23 Januari 2021
Frej Freja
1556 - Den hittills mest dödsbringande jordbävningen i världshistorien, med epicentrum i Shaanxi i Kina, skördar uppskattningsvis 830 000 liv.
Frej Freja
1556 - Den hittills mest dödsbringande jordbävningen i världshistorien, med epicentrum i Shaanxi i Kina, skördar uppskattningsvis 830 000 liv.
Visste du att
Det i världen finns ca 194 länder... För att besöka alla måste du under 60 år besöka minst 3,3 st per år.